Asansör Sektöründe faaliyet gösteren kadınlarımızın kurduğu ‘ Asansörde Topuk Sesleri ‘ grubu artık DERNEK Oluyor.. “AYSKAD”

Asansör sektörüne gönül vermiş kadınlarımızın bir araya gelerek oluşturduğu “Asansör Topuk Sesleri” grubu üyeleri birleşerek Asansör sektöründe bir ilke imza attılar ve sektörün ilk “Kadın Derneğini” kurdular.

9 Aralık 2017’de İzmir’de toplanan ATS grubu üyeleri yaptıkları toplantı neticesini,nihayete kavuştururak Dernek Kurulacağının müjdesini vermişlerdi.

Toplantı neticecsinde geçici yönetim kurulu seçildi ve bu kurulun başkanlığını Önder Asansör Sayın Yasemin BULUT ,Başkan Yardımlığını ise İleri Asansör Sayın Ebru İleri üstlendi.

Yasemin BULUT‘un yaptığı açıklamada;

”Türkiye’nin bir çok bölgesinden katılan kadınlarımızla oluşturduğumuz grubumuzda oluşan uyum ve sinerji bizi bir sonraki adımlarımızda, dayanışmanın ne kadar önemli olduğunu ve ilerde oluşturacağımız oluşumlarda da ne kadar doğru adımlarla ilerleyeceğimizin bir göstergesi olarak görüyorum.Bizler bu dayanışmanın sektörümüze katkı sağlayacağına yürekten inanıyoruz ve burada oluşturduğumuz bu güzel enerji ile grubumuzu resmi bir platforma taşıyarak ve sektörümüze faydalı olacağına inanarak bir dernek olmaya karar verdik. Çalışma azmimiz ve güzel fikir ve projelerimizle Türk Asansör Sektörünün ilk “Kadın Derneği” olarak geleceğimiz için güzel ve sektörümüze faydalı olacak işlere imza atmak üzere yola çıkıyoruz.” açıklamasında bulundu.

İzmir toplantısından sonra hemen işlemlere başlayan grup yetkilileri yapılan görüşmeler,hazırlanan tüzükler ve projelerle Dernek Kurulumunu başlatmış oldular.

AYSKAD (Asansör ve Yürüyen Merdiven Sanayi İş Kadınları Derneği) adı altında kurulan dernek 14 Şubat tarihinde Dernekler Masasından onay alınarak resmi olarak kurulmuş oldu.

Bundan sonraki aşamalarda çok yoğun fikir ve projelerde olacaklarını söyleyen Yasemin BULUT “Sektöre faydalı olacak her girişim için elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız. Hepimize hayırlı uğurlu olsun.” dileklerinde bulundu.