“Eğitimcinin İşbaşı Eğitimi” Tanıtım Toplantısı

Arkel Elektronik’te Gerçekleşti

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen Sektörel Mükemmeliyet Merkezlerinin Kurulması Yoluyla Mesleki ve Teknik Eğitimin Kalitesinin Artırılması Teknik Yardım Projesi – ( METEKIII) kapsamında organize ettiğimiz Elektrik Elektronik Teknolojisi Asansör sistemleri işbaşı eğitimlerinin tanıtım toplantısı Arkel Elektronik’te gerçekleşti.

ARKEL Elektronik Genel Müdürü Cenk CEYLAN ve İK Müdürü Seda YAZGAN’ ın ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya MEB. Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü’ nü temsilen METEKIII Proje sorumluları H.Emre SEÇGİN ve İpek SEZGİN, derneğimizi temsilen YK Başkanı Yasemin BULUT, Genel Sekreter Cansu EKİCİ, Sayman üye Murat ALMALI ve YK üyesi Alper BAYSAL katılım sağladılar.

METEK projesinin genel işleyişi hakkında bilgilendirmeler yapılan toplantıda Mesleki eğitimin kalitesinin artırılmasının sanayiye ve ekonomiye yansımaları, Kamu – sanayi işbirliğinin gelişmesinde sosyal ortakların önemi ve TASİAD’ın mesleki eğitim çalışmaları hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu.

Toplantı sonrası; METEK Projesi kapsamında ARKEL Elektronik’te asansör elektroniği eğitimleri alan öğretmenlerimizle bir araya gelerek, mesleki eğitimin geliştirilmesi noktasında yapılması gerekenleri konuştuğumuz etkinliğe katılım sağlayan ve projeye destek veren tüm paydaşlarımıza teşekkür ederiz.