Yasemin Bulut

YASEMİN BULUT

1969 yılında İstanbul’ da doğdum. Çalışma hayatına atıldığım 1992 yılından 2004 yılına kadar medya sektöründe mali işler, finans ve yönetim kademelerinde görev aldım.

2005 – 2017 yılları arasında, kurucu ortağı olduğum Önder Mekatronik Asansör Ltd. Şirketi‘nde genel müdürlük görevini üstlendim. 12 yıllık süreçte Önder Asansör bünyesinde yarattığım Casadoor markasıyla yurt içinde ve yurt dışında aksam üreticileri arasında tercih edilen bir firma olmasını sağladım.

2017 yılında Asansör Sanayicileri Federasyonu – ASFED‘in ilk kadın yönetim kurulu üyesi oldum. Aynı yıl içerisinde sosyal medya üzerinden kurduğum  “Asansörde Topuk Sesleri” grubu ile sektördeki kadın dayanışmasının ilk ve tek interaktif oluşumunu da hayata geçirdim.

 

2016 yılından beri üyesi olduğum Türkiye Kadın Girişimciler Derneği – KAGİDER‘den edindiğim vizyonla, kadınların toplumsal hayatta eşit haklara sahip olması, iş hayatında etkin görevlere getirilmesi ve karar süreçlerinde daha aktif rol almalarını sağlamak amacıyla sürdürdüğüm çalışmalarımın yanı sıra, 2018 yılında Türk Asansör sektöründe faaliyet gösteren kadınları bir çatı altına toplayarak Asansör ve Yürüyen Merdiven Sanayi İş Kadınları Derneği – AYSKAD‘ın kurulmasına öncülük ettim. AYSKAD‘ın ilk başkanı olarak başladığım görevime bugün Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak devam etmekteyim.

2014 yılında Yönetim Kurulu Üyesi olarak başladığım Tüm Asansör Sanayici ve İş İnsanları Derneği – TASİAD‘da 2023 yılında başkanlık görevine gelerek, sanayici iş kadını kimliğimin yanı sıra sosyal girişimci kimliğimi de eklemiş oldum.

Yasemin Bulut Ailem

Sizlerin nazarında varsa bir başarım, başarımın mimarı sevgili eşim ve göz bebeğim evlatlarımdır.