Eğitim Sağlayıcıları Planlama ve İstişare Toplantısına Katıldık

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen Sektörel Mükemmeliyet Merkezlerinin Kurulması Yoluyla Mesleki ve Teknik Eğitimin Kalitesinin Artırılması Teknik Yardım Projesi – ( METEKIII)nin 27 Eylül tarihinde Ankara’ da yapılan Eğitim Sağlayıcıları Planlama ve İstişare Toplantısına proje destekçisi sektörel sivil toplum kuruluşu olarak katılım sağladık.

Proje kapsamında; Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğünün 3000 Mesleki ve Teknik öğretmenine işbaşı eğitimi yoluyla, 25 farklı alanda, 10 iş günü süreyle, sektörlerinin yeniliklerini tanımaları, teknolojiyi yakından takip edebilmeleri, üretim süreçlerinin yerinde takibi, malzeme bilgilerinin güncellenmesi ve bilgi görgü paylaşımı amaçlanmaktadır.

İlgili sektörlerde sosyal sorumluluğa önem veren firmaların ve sorumlu sivil toplum kuruluşlarının destek verdiği projeye biz de asansör sektörünün sorumlu sivil toplum kuruluşu TASİAD olarak destek sağlıyoruz.

Eğitim Sağlayıcıları Planlama ve İstişare Toplantısında panel konuşmacısı olan Başkanımız Yasemin BULUT; mesleki eğitimin kalitesinin artırılmasında bütüncül ve kapsayıcılığın önemine değinerek, eğitimcilerin iş başı eğitim programlarının bu bağlamda en temel gereklilik olduğunun altını çizdi. 20 Kasım – 1 Aralık tarihlerinde İstanbul’da yapılacak olan elektrik-elektronik öğretmenlerine yönelik asansör sistemleri işbaşı eğitim programının TASİAD koordinasyonunda hayata geçirilecek olmasından kıvanç ve mutluluk duyduğumuzu ifade etti.